Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.
Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne. Specjalne koktajle powodują blokadę impulsów komórkowych, które są odpowiedzialne za spalanie energii, przyswajanie tłuszczu oraz przyspieszanie krążenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków następuje odrastanie włosów. Skuteczność mezoterapii została również potwierdzona w walce z cellulitem. Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.
Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii 6–10 zabiegów powtarzanych przez okres od dwóch do trzech tygodni. Po skończonej serii zabieg powtarzamy za pół roku (lub 9 miesięcy) od 2–6 zabiegów co dwa tygodnie.
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.Przed zabiegiem wystarczy jedynie przeprowadzić standardową konsultację z KOSMETOLOGIEM